Windows 10 İçin İkinci Büyük Güncelleme Geliyor

Windows 10’a gelmesi beklenen ikinci büyük güncelleme, yani Redstone 2, çok da uzağımızda olmayabilir!

Windows 10 İçin İkinci Büyük Güncelleme GeliyorWindows 10 İçin İkinci Büyük Güncelleme Geliyor. Microsoft‘un en yeni işletim sistemi Windows 10‘un bir sonraki büyük güncellemesiyle ilgili dedikodular gelmeye devam ediyor. Yeni bir rapora göre Redstone 2 (RS2) olarak adlandırılan bu yeni güncelleme önümüzdek Mart ayında kullanıma sunulacak.

Daha önce de aslında 2017 içerisinde iki büyük Windows 10 güncellemesi olacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı ve bu güncellemelerden ilki olan RS2’nin yine bahar döneminde geleceği belirtilmişti.

Windows 10 İçin İkinci Büyük Güncelleme Geliyor

RS2’nin bahar döneminin hemen başlarında yani Mart ayında sunulacağına işaret eden bu yeni söylenti ise birçok Microsoft söylentisinin kaynağı olarak bilinen WalkingCat adlı Twitter kullanıcısı. Söz konusu kaynak RS2 güncellemesinin işletim sisteminin 1703 numaralı versiyonu olacağını ifade ediyor. Bu rakamın da aynı zamanda güncellemenin hedeflenen kullanıma sunum tarihi, 17 Mart olması bekleniyor.

Windows Central‘da yer alan raporda ise WalkingCat’in bu tweet’inin yanında sitenin Microsoft bünyesindeki kaynaklarına dayandırılarak işletim sisteminin bu yeni güncellemesinin yine Mart ayında geleceği söyleniyor.

Yayınlanan ilk toplu güncellemenin üzerinden henüz 1 hafta bile geçmemişken,Microsoft, Windows 10 için ikinci büyük güncellemesini de indirilmeye sundu. KB3081436 koduyla sunulan güncellemenin tam olarak neler getirdiği bilinmese de, bazı açıkları kapattığı ve güvenlik anlamında düzeltmeler içerdiği biliniyor.

Windows 10 İçin İkinci Büyük Güncelleme Geliyor İçin Yorum Yap