Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın uyarısı

Samsung’un başını ağrıtan yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 için, bir “kullanmayın” uyarısı daha geldi!

"Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın" uyarısı

Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın uyarısı, Son günlerde Galaxy Note 7’de yaşanan sorunlar nedeniyle başı ağıran Samsung şimdi de yine bu cihazla bağlantılı olarak Oculus tarafından yapılan bir uyarıyla yüz yüze geldi.

Oculus, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Gear VR kullanıcılarını, Samsung tarafından yenileriyle değiştirilene kadar Galaxy Note 7 kullanmamaları konusunda uyardı. Firma bu doğrultuda, Gear VR kullanıcılarına bir uyarı metni içeren e-postalar da gönderdi.

Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın uyarısı,

Gear VR başlıklar Samsung’un Facebook destekli bir firma olan Oculus’la gerçekleştirdiği işbirliğiyle üretmiş olduğu cihazlar. Geçtiğimiz ay Galaxy Note 7’yle birlikte tanıtımı yapılan yeni Gear VR kullanıcılara daha geniş bir izleme alanı, daha iyi dolgu malzemesi, dokunmaya karşı duyarlı yeni bir navigasyon alanı ve hem USB Type-C uyumlu akıllı telefonlar hem de microUSB’yle kullanılabilen bir adaptör desteği sunuyor.

Telefonunuz çalışsa da kullanmayın!

Bu konuda Samsung Türkiye de gerekli açıklamaları yaparken, Güney Kore menşeli firmadan kullanıcılara uyarı geldi ve yeni telefonlarını kullanmamaları istendi. Şarj esnasında yanma problemleri nedeniyle bazı müşterilerin sorun yaşadığı Galaxy Note 7 modeli için değiştirme seçeneği bulunsa da, telefonundan memnun olan kişilerden de kullanmamaları isteniyor.

Türkiye’de bilgimiz dahilinde herhangi bir vaka yaşanmamış olmasına rağmen, kullanıcılarımızın güvenliğini ön planda tuttuğumuz için başlattığımız programımıza, Galaxy Note7 sahibi kullanıcılarımızın en kısa sürede katılmalarını önemle talep ediyoruz.

Bu süreç içerisinde Note7 kullanıcılarımızdan ürünlerini kullanmayı durdurmalarını, cihazlarını kapatmalarını ve başlatmış olduğumuz Galaxy Note7 Değiştirme Programı’na katılmak için 444 77 11 nolu telefondan Samsung Çağrı Merkezi’ni aramalarını önemle talep ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın uyarısı” İçin 17 Cevap

Samsung Galaxy Note 7 kullanmayın uyarısı İçin Yorum Yap