Pokemon GO İçin Rüzgar Tersten Esmeye Başladı

pokemon-go-icin-ruzgar-tersten-esmeye-basladi-7799Son zamanların en çok dikkat çeken uygulamalarından bir tanesi olan Pokemon GO, diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bir çılgınlık haline dönüşmüştü.

Ancak uygulama son zamanlarda artık eskisi kadar ilgi görmemeye başladı. Yapılan araştırmalara göre oyun daha şimdiden milyonlarca kullanıcısını kaybetmiş durumda.

Pokemon Go Kan Kaybediyor !

Yayınlandığı ilk zaman ortalığı kasıp kavuran Pokemon GO, hızla kan kaybetmeye devam ediyor. Tüm zamanların en hızlı büyüyen uygulaması olan ve piyasaya sürüldüğü ilk ay 200 milyon dolarlık bir kar elde eden Pokemon GO, kısa süreli ilginin ardından oyuncuları sıkmaya başladı. Apptopia, yaptığı araştırma ile Temmuz ayının ortalarında ortalama 45 milyon oyuncunun haftada bir kez oyuna girdiğini ve pik noktasını gittiğini belirtirken, ayın ortalarından itibaren oyunun eski popülerliğini kaybettiğini gözler önüne serdi. İlk başlarda 45 milyon oyuncusu bulunan oyun, 15 milyon kullanıcısını kaybederek 30 milyon oyuncuya geriledi. Kısacası oyuna bir hevesle başlayan birçok kişi zamanla oyundan soğuyarak oyunu bırakırken oyunun fanatikleri ise oyunu halen oynamaya devam ediyor.

Pokemon GO Oyunundaki Gerileme Mobil Uygulamalarda Genelde Görülen Bir Durum

Pokemon GO oyununda yaşanan bu gerileme aslında birçok kişi tarafından normal olarak görülüyor. Çünkü birçok mobil uygulama piyasaya ilk sürüldüğü zaman çok fazla ilgi görmekte ve daha sonrasında bu ilgi zamanla giderek azalmaktadır. Yapılan araştırmalara göre çok büyük ilgi gören ve büyük yatırımlar yapılan oyunlarda dahi 1 hafta sonra oyunu indirenlerin sadece %30’u oyunu oynamaya devam ediyor. Ancak Pokemon GO oyunu içinse durum daha iyi sayılabilir. Çünkü 1 aylık bir süre boyunca her geçen gün ilgi gören oyun kullanıcılarının %66’ını elinde tutmaya devam ediyor. %15 kısımlık bir kitle ise oyunu aktif olarak oynamaya devam ediyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Niantic ve Nintendo şirketleri, Amerika’da günlük 2 milyon dolar kazandıran bu oyunundaki gerilemeyi durdurabilmek için oyuna yeni özellikler eklemeliler. Aksi halde oyun giderek daha sıkıcı hale geleceği için şuan aktif olarak oyunu oynayan kişilerde oyundan vazgeçecekler. Bu da şirketin en büyük gelirinden olmasına neden olacak.

Pokemon GO
Pokemon GO - Android İçin Pokemon Oyunu

Pokemon GO İçin Rüzgar Tersten Esmeye Başladı İçin Yorum Yap