Microsoft Linux’u engellemediğini açıkladı

Microsoft, Linux’u engellemediğini açıkladı,

Dün yaptığımız haberde Lenovo‘nun yeni bilgisayarlarına Linux yüklenmediğini, kullanıcıların Microsoft‘un Linux’u engellediğini düşündüğünü yazmıştık.

Microsoft Linux'u engellemediğini açıkladıMicrosoft, Linux’u engellemediğini açıkladı, Ayrıca işi aslının bir engelleme olmadığını, sadece Linux’un yeni bilgisayarlardaki veri format sistemini desteklemediğini bildirmiştik.

Bugün Microsoft da durumla ilgili bir açıklama yaptı;

“Lenovo yeni SSD kullanan sistemlerinde RAID formatına geçti. Bu format, bilgisayarın yeni fonksiyonlarını kullanabilmesi için işletim sisteminin yeni bir kaç özelliğe sahip olmasını gerektiriyor. Daha fazla bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz; https://support.lenovo.com/us/en/documents/pd031426 Microsoft’un Linux’u engellediği iddiaları doğru değildir.”

Microsoft Linux’u engellemediğini açıkladı

Gördüğünüz gibi işin aslında Microsoft’un ne Linux’la ne de bilgisayar şirketleriyle alıp veremediği var. Lenovo’da çalışan bir personelin açıklamasına göre Linux yüklemede yaşanan sorun çoktan geliştirici ekibe rapor edilmiş. Tahminlere göre bir kaç hafta içerisinde bu sorun da ortadan kalkacak.

Microsoft Linux’u engellemediğini açıkladı” İçin 29 Cevap

Microsoft Linux’u engellemediğini açıkladı İçin Yorum Yap