Google Duo artık kullanımda

Google Duo artık kullanımda..!

Google Duo, Teknoloji devi Google’ın Mayıs ayındaki I/O 2016 etkinliğinde duyurduğu görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulaması Google Duo’nun kullanıma sunulduğu haberleri geldi. Uygulamanın birkaç gün içerisinde tüm dünyada iOS ve Android platformlara sunulması bekleniyor.

Uygumla sayesinde Android ve iOS kullanıcıları birbirleri ile görüntülü arama yapabilecek. Uygulamanın bir yönü ise fazlasıyla dikkat çekiyor. Google Duo’da görüntülü arayan kişinin görüntüsü karşı taraf aramayı kabul etmeden önce de görünüyor.

Uygulamaya sahip olmak için Google Play Store’dan ön kayıt yaptırmanız da mümkün.

Google Duo ve Google Allo Geliyor

iOS’ un Facetime’ ına En Büyük Rakip Olarak Geliyor

Google Duo’ nun, iOS ta kullanılan Facetime için en büyük rakip olarak geldiğini söyleyebiliriz. Android ve iOS ekosistemlerinin ikisinde de kullanıma açılması bu tezi oldukça güçlendiriyor. Uzun zamandır Android cihazlarının stabil olarak çalıştırdığı bir uygulamayı beklediğini düşündüğümüzde, bu yeni uygulamanın ilaç gibi geldiğini düşünebiliriz.

Google Duo’ yu Farklı Kılan Nedir?

Diğer görüntülü konuşma sağlayan uygulamalardan farklı olarak çok sade bir arayüze sahip. Uygulamayı açtığınız anda, anında en son görüştüğünüz kişilerin listesine ve rehberinize ulaşabiliyorsunuz. Uygulamayı sadeliği haricinde diğer uygulamalardan farklı kılan en önemli özellik ise, sizi arayan kişiyi daha cevaplamadan video görüntülü olarak ekranınızda görmeniz. Evet, yanlış duymadınız, cevaplamadan … Bu ilginç özelliğin isteğe bağlı olarak aktif veya pasif edilebildiğini belirtmekte fayda var. Yani, siz kendinizi karşı taraf aramayı cevaplamadan göstermek istemezseniz, sistem size bunun için bir ayar sunuyor.

Google Duo ve Google Allo

Google Duo ve geçtiğimiz günlerde sizelere özelliklerini aktardığım, ancak halen nihai sürümü aktif olmayan Google Allo, Google‘ un en ilgi çekici uygulamalarının ve en çok kullanılan uygulamalarının arasına girecek gibi gözüküyor. Uygulama Google Play Store‘ da indirilmeye başlaması itibariyle en çok indirilen uygulamalar arasında şimdiden yerini almış durumda. Dünya’ da olduğu gibi Türkiye’ de de android kullanıcılarının birçoğu güzel ve stabil olan görüntülü konuşma uygulaması arıyordu. Uygulamayı size en güçlü alternatif olarak tavsiye ederim. İlerleyen zamanda daha da gelişmiş özelliklerin ekleneceğini de tahmin ettiğimi sizlere iletmek isterim.

Google Duo
İOS İçin Görüntülü Arama Uygulaması

Google Duo
Android İçin Görüntülü Arama Uygulaması

Google Duo artık kullanımda” İçin 35 Cevap

Google Duo artık kullanımda İçin Yorum Yap