Galaxy Note 7, Samsung’u fena vurdu!

Patlayan Galaxy Note 7’lerin Samsung’a verdiği zarar, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı…

Galaxy Note 7, Samsung'u fena vurdu!

Galaxy Note 7, Samsung’u fena vurdu! Samsung’un hisseleri, son iki ayın en düşük noktasında. Yatırımcılar 14.3 milyar dolar değerinde hisseyi geri çekmiş durumda.

Rakamların düşmesi 2 Eylül’de Samsung’un Note7‘yi yangın ve patlama riski üzerine geri toplama duyurusu yapmasıyla başladı. Bu duyurudan sonra bir çok hava yolu ve kargo şirketi cihazın taşınmasını yasakladı. Amerikan hükumeti bile yaptığı açıklamada kullanıcıların telefonlarını kapamalarını ve kullanmayı bırakmalarını tavsiye etti.

Galaxy Note 7, Samsung’u fena vurdu!

Analistlere göre bu olay Samsung‘un imajında kalıcı hasara sebep olabilir. Özellikle bu olayın iPhone 7′nin açıklanmasıyla üst üste gelmesi Samsung için gerçekten çok kötü oldu. Samsung’un bu olayı temizlemesi yüzlerce milyon dolara mal olabilir. Şu noktadan sonra yeni piller piyasaya sürülse bile ilk başlangıçtaki satış oranlarının yakalanması imkansız görünüyor. Uzun vadede Samsung’un bu olayı temizlemesi için büyük fedakarlıklar yapması gerekecek.

Şu noktada bizim de tavsiyemiz, Note7 sahibiyseniz, geri çağırma ve değişim çağrısına kulak vermeniz…

 

  • Patlayan Galaxy Note 7’lerin Samsung’a verdiği zarar, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı… Samsung’un hisseleri, son iki ayın en düşük noktasında.

  • Rakamların düşmesi 2 Eylül’de Samsung’un Note7’yi yangın ve patlama riski üzerine geri toplama duyurusu yapmasıyla başladı.

  • Yatırımcılar 14.3 milyar dolar değerinde hisseyi geri çekmiş durumda.

  • Özellikle bu olayın iPhone 7’nin açıklanmasıyla üst üste gelmesi Samsung için gerçekten çok kötü oldu.

 

Galaxy Note 7, Samsung’u fena vurdu!” İçin 76 Cevap

Galaxy Note 7, Samsung’u fena vurdu! İçin Yorum Yap