Apple’ın makine öğrenimi ekibi büyüyor

Yapay zeka alanında geri kalmak istemeyen Apple, bir makine öğrenimi firmasını daha satın aldı!

Apple'ın makine öğrenimi ekibi büyüyorApple’ın makine öğrenimi ekibi büyüyor, Görünene göre Apple, makine öğrenimi firması alışverişine çıkmış durumda. 2015’in sonlarında Perceptio’yu ve sadece birkaç ay önce Turi’yi satın almasının ardından Apple şimdi de Hindistan/ABD merkezli makine öğrenimi ekibi Tuplejump’ı satın aldı.

İnternetin Apple bölgesinde bu satın alımın söylentileri bir süredir dolaşmaktaydı. Apple ise her zamanki gizemini koruyarak bu satın alımı direkt olarak doğrulamasa da, geçtiğimiz gün Tuplejump hakkında soru sorulduğunda bir firma temsilcisi, firmanın bir firmayı satın aldığı zamanlar kullandığı standart “evet-demiyoruz-ama-evet” cevabını verdi: “Apple zaman zaman daha küçük olan teknoloji firmalarını satın alıyor ve genellikle planlarımızı ve amaçlarımızı tartışmıyoruz.”

Eğer daha önce Tuplejump’ı duymadıysanız, bunun oldukça normal olduğu söylenebilir. Çoğu makine öğrenimi firmasının büyük bir isme sahip olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Tuplejump’ın internet sitesi ise, satın alımın ardından kapatılmış durumda. Ancak site kapanmadan önce yakalanan bir sürümde, firmanın kendisini “‘büyük veri’ teknolojilerinin erken kullanıcılarından biri” olarak tanımladığı görülmekte.

Apple ile yapılan anlaşmanın detayları hakkında ise bir bilgi bulunmamakta.

Söylenenlere göre Apple, Tuplejump’ın üretmekte olduğu bir açık kaynaklı proje olan “FiloDB” ile özellikle ilgilenmekteydi. Tuplejump, bu proje ile makine öğrenimi kavramlarını ve analizlerini etkili bir şekilde çok büyük karmaşık veri gruplarına uygulayabilmeyi hedeflemekteydi…

Apple’ın makine öğrenimi ekibi büyüyor” İçin 19 Cevap

Apple’ın makine öğrenimi ekibi büyüyor İçin Yorum Yap