iPhone 7 Plus ekstra RAM desteğiyle geliyor!

iPhone 7 Plus, çok daha etkili bir çoklu görev deneyimi için bakın kaç GB RAM ile geliyor…

iPhone 7 Plus ekstra RAM desteğiyle geliyor!

iPhone 7 Plus ekstra RAM desteğiyle geliyor!

iPhone 7 Plus ekstra RAM desteğiyle geliyor! Apple‘ın büyük Eylül etkinliğinde nihayet görücüye çıkardığı yeni amiral gemisi modeli iPhone 7 Plus‘ın donanım özelliklerine dair diğer detaylar da belli olmaya başladı. Buna göre ekstra kamera lensleriyle gelen cihaz ayrıca ekstra bir RAM desteği de sunuyor.

9to5Mac‘te yer alan habere göre iPhone 7 Plus’ın sunacağı RAM değeri 3 GB‘a kadar çıkıyor. Diğer yandan söz konusu modelin şimdiye kadarki en yüksek RAM desteğini sunan iPhone modeli olduğunu da hatırlatmakta yarar var. Çoklu görev desteği ve yoğunluğu giderek artan uygulamalarla birlikte yüksek RAM değerinin kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğu günümüzde kullanıcıların bu ekstra RAM sayesinde çok daha etkili bir deneyim yaşayacaklarını söyleyebiliriz.

9.7 inç’lik iPad Pro’da sunulan RAM’den yalnızca 1 GB daha düşük olan bu değerle birlikte iPhone 7 Plus’ın kullanıcıların nezdinde çok daha çekici bir cihaz haline geldiğini tahmin etmek zor değil.

Telefonun çift kamera ile geleceği de duyurulan bilgiler arasında yer alıyordu. Bunun yanı sıra ise cihazın ekstra ram desteği de sunacağı açıklandı. Buna göre yeni sunulacak olan telefonun ram değeri 3 gb’ye kadar çıkacak.

Böylece iphone deneyimlerinin daha zevkli hale getirilmesi planlanıyor. Tüketiciler ise bu gelişmeden oldukça memnun olacak gibi görünüyor. Bu gelişme ile beraber Apple en büyük rakibi olan Samsung’un bir puan daha önünde olacak gibi görünüyor. İphone 7’nin satışa sunulması ile beraber güncellemelerin de gelmesi bekleniyor.

iPhone 7 Plus ekstra RAM desteğiyle geliyor! İçin Yorum Yap